Працюємо з ПДВ

ПДВ - податок на додану вартість

В інтернет магазині Авторезерв ви маєте можливість придбати автотовари по безготівковому розрахунку, всі ціни включають ПДВ.

Поняття ПДВ - податку на додану вартість
Що таке ПДВ, історія походження податку на додану вартість, як розуміти норми Закону про ПДВ, яке їх трактування в рамках чинного законодавства.

Податок на додану вартість - ПДВ, має французьке походження. Саме поняття "податок на додану вартість" (ПДВ), вперше було сформульовано в 1954 році французьким економістом Морісом Лоре. З 1958 року цей обов'язковий платіж увійшов в податкову систему Франції, а потім почав завойовувати Європу. В Україні, він був введений в період початку побудови "ринкової" економіки - з 1 січня 1992 року.

ПДВ (VAT, value added tax) податок на суму, додану продавцем товару або послуги на вартість виробництва або придбання цього товару або послуги (в цю вартість не включаються: зарплата персоналу; витрати на послуги і товари, придбані у неплатників ПДВ).

Податок на додану вартість - ПДВ - являє собою непрямий податок, еволюціонував протягом 20 століття від податку на зростання обороту, що мав "каскадний" характер (при поставці товарів податком кожен раз обкладалася вся продажна вартість товару), до податку, яким обкладається лише додаткова вартість , в той час як основна вартість переходить від угоди до угоди в незмінному розмірі.

ПДВ включається виробником або продавцем в ціну товару і оплачується покупцем. ПДВ, який виробник або продавець вносить до Державного бюджету, є різницею суми ПДВ, отриманого від покупця за реалізовані їм товари, роботи, послуги (податкового зобов'язання) і суми ПДВ сплаченого постачальникам товарів, ресурсів, використовуваних у виробництві товарів, робіт і послуг (податкового кредиту).

ПДВ нараховується на операції з поставки товарів та послуг на території України, щодо імпорту та експорту товарів і послуг. Для оподаткування поставки товарів і послуг на території України, а також їх імпорту застосовується ставка ПДВ 20%, в той час як експорт обкладається за ставкою 0%.

Відповідно до Закону України «Про податок на додану вартість», якщо річний валовий дохід юридичної або фізичної особи підприємця перевищує 500000 грн, то така особа в обов'язковому порядку повинно зареєструватися платником ПДВ.

Податок на додану вартість (ПДВ) в даний час дуже поширений в світі з наступних причин:

основною перевагою ПДВ є те, що він дозволяє точно визначити податкову складову ціни товару на кожній стадії виробництва і розподілу, що виключає її повторне оподаткування.
ПДВ дозволяє звільнити від податку експорт і оподатковувати імпорт, що необхідно для скасування внутрішніх фіскальних кордонів і забезпечення конкуренції, отже, і для досягнення основної мети ЄС - побудови внутрішнього ринку.

Цілі і завдання Закону про ПДВ (про податок на додану вартість): він визначає платників ПДВ, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету.

Ми співпрацюємо з багатьма організаціями, заводами та транспортнимі компаніями по таким группам товарів як акумутятори на вантажну техніку мастильні матеріали та шини для всіх видів техніки.

Відшкодування ПДВ (податку на додану вартість)


Відшкодування ПДВ - відшкодування переплаченої суми ПДВ з Державного бюджету. ПДВ, який виробник або продавець вносить до Державного бюджету, є різницею суми ПДВ отриманого від покупця за реалізовані виробником товари, роботи, послуги (податкового зобов'язання) і суми ПДВ сплаченого постачальникам товарів, ресурсів, використовуваних у виробництві товарів, робіт і послуг (податкового кредиту ).

Якщо ця різниця негативна, то така сума зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. Якщо в наступному податковому періоді ПДВ, який продавець повинен внести до Держбюджету, також має негативне значення то сума ПДВ, сплачена в попередньому періоді, підлягає бюджетному відшкодуванню за бажанням платника, а негативний залишок включається до складу наступного податкового періоду.

Платник ПДВ може самостійно зарахувати повну суму ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню, з складу податкового кредиту наступних періодів. Для цього потрібно відобразити своє рішення в податковій декларації за період, в якому виникає право на відшкодування ПДВ. Але, слід пам'ятати, що ця сума відтепер не буде враховуватися при розрахунку сум бюджетного відшкодування в наступних податкових періодах.

 

Комментарии

Пока нет ни одного отзыва. Оставьте отзыв первым
Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии Вход